حمید حامی زاده ۱۴ خرداد ۱۳۵۵ در تهران خواننده موسیقی پاپ ایرانی است.
حامی تحصیلات متوسطه خود را در رشتهٔ علوم تجربی سپری کرد. او تحصیلاتش را در رشته دکوراسیون داخلی ادامه داد اما ۱ سال مانده به‌ اتمام ، تحصیل را رها کرد و به‌ موسیقی روی آورد.
او خوانندگی را در سال ۱۳۷۷ با قطعه ای برای جشن عاطفه‌ها و سپس فیلم سینمایی فالگیر آغاز کرد. وی اولین آلبوم رسمی خود را با نام «حامی» به آهنگسازی محمدرضا چراغعلی در سال ۱۳۷۹ روانهٔ بازار کرد.
او جدای از آلبوم‌های مستقل خود ، آثاری را در فیلم‌های سینمایی نظیر سام و نرگس، گل یخ ، هدف اصلی و در مجموعه‌های تلویزیونی مردان کوچک ، جوانی ، سلام و با من حرف بزن خوانده ‌است.
وی با موسیقی ‌دانانی همچون  بابک بیات ، مجید انتظامی ، ناصر چشم‌آذر، محمدرضا چراغعلی ، شاهین فرهت و … همکاری داشته‌ است. او علاوه بر آلبوم‌های مستقلش در سمفونی ایثار مجید انتظامی و سمفونی پیامبر شاهین فرهت نیز حضور داشته‌ است.
آلبوم «یک لحظه عاشق شو» حمید حامی را بهترین اثر منتشر شده در سال ۱۳۹۲ در حوزهٔ موسیقی پاپ دانسته ‌اند و از آن به عنوان «آلبومی که جان تازه به موسیقی ایران بخشید» یاد کرده‌اند. این آلبوم ، عنوان بهترین آلبوم موسیقی پاپ در بخش کارشناسی دومین جشن سالانه موسیقی ما را به خود اختصاص داد و حمید حامی ، تندیس و لوح جشنواره را دریافت نمود.
او همچنین از اعضای هیئت داوران بخش موسیقی جشنواره سیمرغ در سال ۱۳۹۷ بود.​​​​​​​

حمید حامی

آلبوم ها
 
حامی ۱۳۷۹
دونیمه رؤیا ۱۳۸۱
بوی گندم ۱۳۸۷
فقط نگاه می‌کنم ۱۳۸۶
آخدا
یه لحظه عاشق شو​​​​​​​